

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 16 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Inverting |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 8 mA |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | 3-State |
Stock: 30906
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16934
Ext.Price$0.16934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16934 | $0.16934 |
| 10 | $0.08467 | $0.84670 |
| 50 | $0.07566 | $3.78300 |
| 100 | $0.06761 | $6.76100 |
| 500 | $0.06020 | $30.10000 |
| 1000 | $0.05360 | $53.60000 |
| 3000 | $0.04773 | $143.19000 |
| 5000 | $0.03949 | $197.45000 |
